Šta mislite o Windows 10?

Teme vezane za Windows okruženje.
4 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Šta mislite o Windows 10?

PostPostao/la Jasko » 19 tra 2015, 10:02

Vec neko vrijeme je Windows 10 u tehnickoj verziji dostupan za testiranje i upoznavanje sa novim mogucnostima.

Naravno posebno interesantno za programere.

Mogucnosti koje pruza novi sistem koji treba biti crosover platforma, tj. Radi na mobitelima, tablet racunarima, laptopima te Desktop racunarima, a uz to se mogu kreirati aplikacije koje rade istojako na svim tim uredjajima trebalo bi da probudi posebno uzbudjenje medju softwerskim entuzijastima.

No necu nista da predpostavljam. Pitam vas. Sta mislite o tome? Vidite li neke sanse za vas? Ili i dalje svoj pozor okrecete androidu i iOS-u.
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

Re: Šta mislite o Windows 10?

PostPostao/la miki » 26 tra 2015, 12:44

Sigurno ce biti zastupljeniji jer je vise nalik na win7 nego na win8, a meni se licno nesto i ne svidja win8 :D
Izrada kompletnih C/C++ zadataka, javite se na krsticm1996@gmail.com

PostPostao/la Aladin » 06 svi 2015, 15:29

10. je win, bar po prvim najavama i onim što mi je prošlo kroz prste B-)
slika

PostPostao/la Jasko » 07 svi 2015, 12:53

Pratim dosta razvoj novog windowsa.
Za nase podrucje je interesantno da ce vjerovatno i sa racunarima sa slabijim performansama dobro radit (starim PC-ovima) problematika ce sigurno bit oko drivera.

Ima dosta inovacija u smislu samog windowsa, ipak su mnoge stvari samo preuzete iz uspjesnih projekata konkurencije, primjer Cortgana i slicno. Microsoft Edge (Projekt Spartan) je takodje zanimljiva tema, novi Explorer bez mahana starog pretka, zvuci obecavajuce.

Posebno me zanima kako ce funkcionisati "lahko portiranje" postojecih Android i iOS aplikacija na Windows 10 platformu, ciji je koncept predstavljen na ovogodisnjem Build-u.

I naravno me zanima kako ce se pokazati HoloLens, iako nema veze sa Windows 10, predstavljene su te cvike zajeno sa OS-om pa eto djeluju jako futuristicno i zanimljivo, pogotov sto Microsoft vec ima Prototipove za prvo testiranje.
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

4 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.