Hakirana stranica Asocijacije Informatičara u BiH

Kako zaštititi web stranicu od raznih vrsta napada? Ova oblast je namijenjena raznim metodima zaštite podataka na internetu.
14 post(ov)a • Stranica: 2/2.1, 2

Re: Hakirana stranica Asocijacije Informatičara u BiH

PostPostao/la WeaVeR » 15 svi 2014, 16:52

Tracer je napisao/la:Bez obzira na osiguranje site-a, baze i svega ostaloga činjenica je da si ti neovlašteno pristupio i ukrao podatke. To što je njihova zaštita ovakva ili onakva nije nikakva isprika niti će ti to itko na sudu priznati. Oni će možda tek dobiti packu da poprave ili unaprijede zaštitu no i dalje si ti taj koji se odlučio na ilegalne radnje.

Ako je robija cijena koju moram platiti za istraživanje i znanje koje tražim onda ću platit. :) Ne bojim se.
Šta misliš, da li bi ovo upalilo na sudu: :D
Mi istražujemo - a vi nas zovete kriminalcima.
Mi tražimo znanje - a vi nas zovete kriminalcima.
Mi postojimo bez boje kože, bez nacije, bez religije - i vi nas zovete kriminalcima.
Vi gradite atomske bombe, započinjete ratove, ubijate, varate, lažete nas i pokušavate nas uvjeriti da je to za naše dobro - a mi smo kriminalci.
Da, ja sam kriminalac.
Moje zločin je zločin radoznalosti.
Moj kriminal je da procjenjujem ljude po onome što kažu i onome što misle, a ne po tome kako izgledaju.

Tracer je napisao/la:Sve u svemu, sretno ti za dalje, ali na tvom mjestu okanio bih se gluposti prije nego nadrapam. I ako si znatiželjan, ganjaj ženske. Primjerice, ja sam definitivno znatiželjan u tom području a da ne moram se bojati zatvora :D

hahahahaha =)) i tu se može dobit teška robija, ne brini :P
Because, Security is Just an Illusion!
slika

PostPostao/la Tracer » 15 svi 2014, 16:58

WeaVeR je napisao/la:Ako je robija cijena koju moram platiti za istraživanje i znanje koje tražim onda ću platit. :) Ne bojim se.
Mi postojimo bez boje kože, bez nacije, bez religije - i vi nas zovete kriminalcima.
Vi gradite atomske bombe, započinjete ratove, ubijate, varate, lažete nas i pokušavate nas uvjeriti da je to za naše dobro - a mi smo kriminalci.
Da, ja sam kriminalac.
Moj kriminal je da procjenjujem ljude po onome što kažu i onome što misle, a ne po tome kako izgledaju.

Ništa od toga ti opet ne daje za pravo da radiš kriminalne radnje. Kad bi se jedno zlo moglo pravdati drugim svi bi bili kriminalci.

PostPostao/la WeaVeR » 15 svi 2014, 17:09

Tracer je napisao/la:
WeaVeR je napisao/la:Ako je robija cijena koju moram platiti za istraživanje i znanje koje tražim onda ću platit. :) Ne bojim se.
Da, ja sam kriminalac.

Ništa od toga ti opet ne daje za pravo da radiš kriminalne radnje. Kad bi se jedno zlo moglo pravdati drugim svi bi bili kriminalci.

Pa, da i mislio sam.
Danas ti je kriminal ukazivanje na ljudske greške i ispravljanje istih. Eh, ako je to kriminal onda jesam kriminalac i ponosim se time. A ako završim u zatvoru to je moja stvar.
Uostalom do sad sam veliki broj sajtova pridobio i prijavio to administratorima i nikada do sad nisam naišao na na neugodnu situaciju. hehe ali za sve postoji prvi put :D
Because, Security is Just an Illusion!
slika

PostPostao/la gagiD » 23 svi 2014, 11:13

Toliko o Asocijaciji Informatičara u Bosni i Hercegovini =))

Inace svaka cast.

A to da ces imati problema zbog ovoga ne vjerujem, sta to jos funkcionise u BiH.

14 post(ov)a • Stranica: 2/2.1, 2

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.