Razvoj softvera u pythonu

Python je programski jezik opće namjene, interpretiran i visoke razine.
9 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Razvoj softvera u pythonu

PostPostao/la MaduKalu » 15 ožu 2015, 23:14

Pozdrav! :) :) :) :)
Imam 16 godina i bavim se programiranjem 2 godine. Upoznat s bazama podataka, c++-om, pythonom., kao i php-om i html-om. Radio sam na nekoliko vlastitih projekata i neki od njih su bili uspješni, no sada sam odlučio raditi na necemu sasvim drugacijem gdje želim upotrijebiti sva svoja znanja i znanja svojih kolega. Ne mogu vam reći ideju našega projekta jer to nebi bilo korektno od prema mojim kolegama. Dakle, mene zanima koji bi moduli bili najbolji za korištenje zvuka i slike u pythonu(2 ili 3). Koristio sam modul pygame za snimanje i slanje slike, no nije me nešto oduševio. Što se tiče zvuka, u tom je dijelu odradio dobar posao (vjerujem da bi bilo koji drugi modul bio jednako dobar). Iako sam uspio uspostaviti prijenos slike i zvuka, nikako nisam mogao raditi na nekakvom dobrom izgledu samog sučelja (GUI). Ako netko zna neki bolji modul od pygame ili možda postoje sami moduli u "osnovnom paketu" za obradu zvuka i slike, to bi mi mnogo značilo.
Hvala! ;) ;) ;) ;)

Re: Razvoj softvera u pythonu

PostPostao/la Jasko » 16 ožu 2015, 00:29

Pozzz

Ja veoma rijetko radim u pythonu sa tonom i slikom, ali kad radim radim cesto sa pygame kojeg si spomenuo, od kolege sam cuo da on koristi JES http://coweb.cc.gatech.edu/mediaComp-plan/94

Naravno od standardne biblioteke bi preporucio PIL ali njega vjerovatno koristis za sliku.

Neznam kako stvaras GUI, jel koristis TkInter ili drugu vrstu GUI-a radis. Ja sam za neke svoje programe koristio Lazerus.

Nazalost nemogu vise o toj temi reci jer vrsim uglavnom simulacije sa pythonum. U svakom slucaju sretno sa projektom.

Pozz
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

PostPostao/la Jasko » 16 ožu 2015, 11:47

Evo jos jedna alternativa za TkInter (GUI):
http://wxpython.org/

Jos jedan interesantan projekt jeste Jython, koji veze Javu i python:
http://www.jython.org/
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

PostPostao/la gagiD » 17 ožu 2015, 00:30

Za GUI pogledaj Py verzije GTK && Qt frameworka: PyGTK && PyQt.

PostPostao/la Aladin » 17 ožu 2015, 09:39

Jedno pitanje za oldcoore korisnike pitona, generalna primena dotičnog jezika je u? i ne mislim na odgovore tipa možeš ovo, možeš ono... nego odgovor za šta je jezik imao ciljanu namenu. Na primer C# je .Net i Windows platforma alfa i omega, Java je možeš sve , mnogo toga, bilo kad bilo gde pod uslovom da se držiš određenih ograničenja imajući na umu konstantan napredak okruženja za razvoj (slab GUI frm na primer). C++ je danas gejmerski alfa i omega, dok sam C još ima primeni u sistemima gde su resursi i podatci tj. njihova alokacija bitan faktor. PHP je serversko kuče i sl...

Vidim da je piton uzeo maha... pa rekoh đe su mu plusevi i minusi...da ne pitam google on zna previše :D
slika

PostPostao/la Jasko » 17 ožu 2015, 10:13

Po meni je glavni plus sto pokusava stvari drzat jednostavnim sto ga cini jako citljivim. Druga a vaznije je da mu code ne moras prevodit u binarni. Bar nemoras se brinuti o tome. Napises code i izvodis direkt preko date datoteke. Python je jedan od glavnih programskih jezika preko kojeg se upravljaju stvari u Linux distribucijama baziranim na Debian pa onda i na Ubuntu za druge distribucije nezz al mislim da je stanje slicno.

Iz svog radnickog zivota znam da se dosta firmi u industriji prebacuje na python iz gore navedenih razloga lahko razumljiv code i naravno neovisnost od platforme.

Ja u svojoj firmi pisem simulacije preko kojih testiram programe. I cesto mi trebaju izmjene u tim simulacijama. Pravljenje izmjena mi python cini jednostavnim jer kao sto rekoh nema kompajliranja sto stedi vrijeme. A ja preferiram objektno orjentisano programiranje sto mi u pythonu takodje jako lahko pada.

Eto to bi bilo moj objasnjenje zasto python. Pri cemu naravno i spomenuti imaju svoje prednosti i nedostatke. Nezz sad gdje ali skoro sam u nekoj statistici citao da je broj radnih mjesta gdje se u specifikacija trazi python u IT bransi na prvom ili drugom mjestu dakle sad je bas trazen.

PostPostao/la Aladin » 17 ožu 2015, 23:48

Znači piton i javascript jedu sve redom... strašno je koliko su uzeli maha a bili su ma šta trećerazredni jezici ma peti nivo. Doduše još ne mogu da zamene titane koda ali polako :P
slika

PostPostao/la MaduKalu » 21 ožu 2015, 09:41

Hvala vam na ovim zanimljivim i korisnim informacijama. Svima bih vam preporučio da pogledate django umjesto phpa i javescripta, ako niste upoznati s c-om koliko s pythonim. :) :)

PostPostao/la edin » 25 svi 2015, 08:29

Za GUI pogledaj Kivy (http://kivy.org/). Mozda bude i od koristi PySFML ( http://www.sfml-dev.org/download/bindings.php ).

9 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.