uslovi i naredbe programiranja c++

Teme vezane za console/GUI programiranje u C/C++ jeziku
6 post(ov)a • Stranica: 1/1.

uslovi i naredbe programiranja c++

PostPostao/la amon » 19 ožu 2015, 15:43

Moze li mi iko pomoci oko toga koje su NAREDBE programiranja ,a koji su USLOVI programiranja u C++ , da posalje neku stranicu ili da napise sam .Hvala :)

Re: uslovi i naredbe programiranja c++

PostPostao/la miki » 22 ožu 2015, 08:31

Ne razumem tacno tvoje pitanje.Naredbi u C++ ima mnogo. Fakticki je svaka linija koju napises naredba.
E sad postoje predprocerske naredbe koje pocinju sa '#' i posle kojih moze da stoji include ili define.
A za uslove programiranja, mogu samo da mislim da si mislio na uslove u petljama, poput IF petlje.
Onda tu imas
operand1 > operand2 (prvi strogo veci od drugog)
operand1 >= operand2(veci ili jednak)
operand1 < operand2 (strogo manji)
operand1 <= operand2(manji ili jednak)
operand1 == operand2(jednaki)
operand1 != operand2(razliciti)
Izrada kompletnih C/C++ zadataka, javite se na krsticm1996@gmail.com

PostPostao/la Aladin » 22 ožu 2015, 11:22

Čini mi se da on pokušava da shvati terminologiju iza naredbi i petlji. Pokušaću sa pseudokodom.
forma naredbi ide na ovaj princip:
deklaracija promenljive;
deklaracija promenljive_2;

uradiNešto sa deklarisanim promenljivim ili nešto u korespodenciji sa promenljivim. // tipa ispiši text saberi brojeve ili uzmi unos -- ovo je naredba

---
forma uslova:
ako je (ovo tačno) // if model koji proverava tačnost nekog stanja (da li je npr. n < 3) i izvršiće se samo ako je tačan uslov u zagradi
{
uradNešto; //naredba
}
ili ako je (ovo tačno) // if else ako je u suprotnom slučaju drugačije provervaš tj da li drugačije pod uslovom u zagradama (možda je n > 3)
{
uradiNeštoDrugo; //naredba
}
u suprotnom //else jednostavno daš opciju u kojoj ako 3 nije ni veće ni manje ili ako nisi siguran da uradi dole navedenu naredbu
{
UradiNeštoTreće; // naredba
}
slika

PostPostao/la miki » 22 ožu 2015, 19:03

Morace da se tacno izjasni za sta mu je potrebna pomoc, ako zeli koncizan i precizan odgovor :D
Izrada kompletnih C/C++ zadataka, javite se na krsticm1996@gmail.com

PostPostao/la amon » 23 ožu 2015, 21:40

Ako ima nesto ukratko npr. USLOVI programiranju su to i to

PostPostao/la Aladin » 23 ožu 2015, 22:20

misliš li "uslovi u programiranju"?

Ako misliš na to... Uslovi su oblik ispitivanja nekog oblika tačnosti. Na primer da li put ide levo ili desno. Da li je broj manji ili veći od nekog broja. Nema tu neke preterane pameti oko same logike. Primera radi ako te neko pita da li si dobro a ti klimneš glavom potvrdno njegovo pitanje je uslov a tvoj potez glavom je izvršavanje na osnovu uslova. Nadam se da je to jasno.

sama sintaksa zavisi od jezika koji se koristi ali generalno ona ide u formi uvek u zagradi ispred predefinisane ključne reči (if, if else , else , ili ako su u pitanju petlje while , for i sl.). U toj zagradi ispituješ uslov ili u slučaju petlji izvršavaš petlju sve dok se uslov ne zadovolji ili promeni. Shvati to na ovaj način: AKO JE OVO TAČNO uradi ovo. Velika slova su ti uslov a mala izvršenje na osnovu uslova.

csharp code
if(1 > 0) // uslov u zagradi
{
Console.WriteLine("Hello World"); /* pisao sam u C# sintaksi komandu za štampanje na konzolu reči Hello World */
}
else
{
Console.WriteLine("Kako bre jedan nije veće od nule? =O ")
}
slika

6 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.