Pomoc oko zadatka

Teme vezane za console/GUI programiranje u C/C++ jeziku
19 post(ov)a • Stranica: 2/2.1, 2

Re: Pomoc oko zadatka

PostPostao/la Johny » 09 vel 2015, 15:21

Samo sam pitao da pošalješ ako možeš, fino si rekao šta treba da još stavim, to što sam početnik i što ne znam dosta stvari da uradim u C++ ne znači da neću da naučim i da nisam spreman. Svi su jednom bili na početku pa sam tako i ja. Moj rad u C++ je samo privremen, kasnije počinjem da učim kako se programira u Javi, ali mi za početak treba C++. I hvala na pomoći oko zadatka.

PostPostao/la mickapzs » 01 lip 2015, 14:34

Treba mi pomoc oko ova dva zadatka u C jeziku, da li mi neko moze pomoci?
1. Napisati C program koji pretstavlja igricu gde je tabla igrice uokvirena jednostrukim okvirom, Iznad okvira su prikazana životi u vidu karaktera srce.
Na sredini ekrana nalazi se zid dužine deset karaktera. Pritiskom na neku od strelica vrši se kretanje kroz tablu karaktera oblika kvadratića. Na tabli se nalazi jedna hrana u obliku kocke, srca ili deteline. Ako se pojede hrana dobija se: 10 poena za kocku, 20 za detelinu i 30 za srce. Nakon pojedene hrane pojavljuje se nova hrana na tabli, koja se ne poklapa sa zidom i kvadratićem Nako svakih osvojenih 50 poena brzina kretanja kvadratića se uvećava Životi se gube prolaskom kroz zid ili dodirom okvira igrice. Igrica se prekida kada se izgube životi.

Strelice: Levo - ALT+75 Desno – ALT+77 Gore – ALT+72 Dole – ALT+80
Kvadratić – ALT+254 Srce – ALT+3 Kocka - ALT+4 Detelina – ALT+5

2. Napisati C program koji pretstavlja igricu. Na ekranu se nalazi smail koji se kreće pomoću strelica. Pozadina igrice je uokvirena jednostrukim okvirom iznad koga pišu životi u obliku simbola srce sa desne strane, a sa leve POENI. Na tabli se nalaze tri zvezdice i tri $. Nakon svakih k sekundi smail se brže kreće. Nailaskom na okvir gubi se život i prekida program ako nema viđe života. Ako se pojede zvezdica osvaja se 10 poena, a simbol $ 5 poena i vraćanje brzine na prethodnu vrednost. Kada se pojede zvezdica ili $ pojavljuju se na novim pozicijama na tabli (ne smeju se koordinate zvezdica i simbola $ poklapati). Igrica počinje pritiskom na neku od strelica, nakon čega se smail kreće u tom smeru sve dok se ne pritisne taster neke druge strelice.

Kodovi znakova kojima se crta jednostruki okvir su:
┌ - ALT+218 ─ - ALT+196 ┐ - ALT+191 │ - ALT+179 └ - ALT+192
┘ - ALT+217

Strelice: levo - ALT+75 desno – ALT+77 gore – ALT+72 dole – ALT+80

PostPostao/la gagiD » 01 lip 2015, 19:14

Zadaci su preveliki da bi to neko uradio iz cista mira. Ako ti nesto kontretno nije jasno onda pitaj.
Vjerovatno je neko slobodan da uradi to za pare, ako ti je tako lakse.

I nepisano pravilo na forumima je jedan problem jedna tema!

PostPostao/la nickname122 » 13 sij 2016, 19:29

Ako mi netko može pomoći oko zadatka, bila bih jako zahvalna.

U program unijeti elemente polja cijelih brojeva, pri čemu korisnik na početku definira duljinu polja. Nakon unosa elemenata, kreira se novo polje bez duplih elemenata. Korisniku se nudi odabir: 1. ispiši novo polje bez duplih elemenata 2. ispiši veličinu novog polja 3. ispiši sve duple elemente 4. izlazak iz programa
Zadatak riješiti kreiranjem i korištenjem funkcija. Osigurati ponavljanje izvođenja do izlaza iz programa.

Riješila sam ovo ubacivanje polja, ali neznam kako da uspoređujem sada ta polja sa brojevima. i ovaj kraj mi je jasan... ali to uspoređivanje :-\ :-\ :-\

Hvala unaprijed.

PostPostao/la gagiD » 14 sij 2016, 21:47

Da bi duple elemente niza premjesila u pomocni za svaki element niza(i) provjeris sve elemente niza nadesno(od i + 1 do n - 1, gdje je n velicina niza). Ako je neki od tih elementa jednak elementu s indexom i, kopiraj tu vrijednost u pomocni niz(u kojem cuvas duple elemente) a pronadeni dupli element izbacis iz niza(najlakse kao zasebna funkcija).

PostPostao/la nickname122 » 15 sij 2016, 17:59

Mozes mi napisat u obliku programskog koda, molim te ako ti nije problem?

hvalaa.... :)

PostPostao/la gagiD » 16 sij 2016, 03:21

Evo, al samo zato sto je veceras C night :D

Nisam detaljno testiro, pa ti to uradi;
c code
#include <stdio.h>

void izbaci(int *niz, int pos, int *vel) {
int i;
for (i = pos; i < *vel - 1; ++i)
niz[i] = niz[i + 1];

--*vel;
}

void premestiDuple(int *niz, int *pomocni, int *vel_niz, int *vel_pomocni) {
int i, j, k = 0;

for (i = 0; i < *vel_niz; ++i) {
for (j = i + 1; j < *vel_niz; ++j) {
if (niz[i] == niz[j]) {
if (k == 0 || niz[k - 1] != niz[i])
pomocni[k++] = niz[i];
izbaci(niz, j, vel_niz);
--j;
}
}
}

*vel_pomocni = k;
}

int main() {

int niz[10] = {1, 2, 2, 3, 3, 1, 1, 3, 4, 2}, pomocni[10];
int vel = 10, i, vel_pomocni = 0;

premestiDuple(niz, pomocni, &vel, &vel_pomocni);

for (i = 0; i < vel; ++i)
printf("%d ", niz[i]);

printf("\n");

for (i = 0; i < vel_pomocni; ++i)
printf("%d ", pomocni[i]);

return 0;
}

PostPostao/la nickname122 » 16 sij 2016, 16:37

Hvala ti puuuuuno :) :D :ymhug:

PostPostao/la zadatak20 » 18 tra 2016, 14:39

napisati funkciju koja za uneti ceo broj N prikazuje da li je broj prost.
Ako uneti broj nije prost broj, funkcija prikazuje prvi prost broj koji je veci od unetog broja N

Treba mi resenje za ovaj zadatak u C programskom jeziku hitno =(( =(( =((

19 post(ov)a • Stranica: 2/2.1, 2

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.