Pitanje iz struktura podataka

Teme vezane za console/GUI programiranje u C/C++ jeziku
4 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Pitanje iz struktura podataka

PostPostao/la displayerror » 25 pro 2015, 18:14

Može li neko objasniti i uporediti dvije efikasne implementacije prioritetnog reda preko binarnih stabala i
ilustrovati na primjeru rastućeg prioritetnog reda koji nastaje kada se umeću ključevi 15, 38, 45, 21, 8, 55, 20,
a zatim brišu dva najveća ključa.

EDIT: Nije mi potreban kod, samo pojašnjenje.

Re: Pitanje iz struktura podataka

PostPostao/la miki » 30 pro 2015, 10:49

Nisam bas siguran da sam najbolje shvatio tvoje pitanje.
Tek skoro sam ucio strukture podataka. Dobra stvar je sto uvek imas sortirane elemente naravno po nekom kljucu. E sad nastaje problem kada zelis da izbrises neki element jer za njega onda imas 4 slucaja: ima oba podstabla, ima desno, ima levo ili nema podstabala. Tu je malo komplikovanije prevezivanje pokazivaca. Ali ja sam to radio tako sto bi napravio funkciju koja bi iz postojeceg stabla prebacivala u neko novo stablo sve elemente osim tog koga zelimo da izbrisemo. Program ce zauzimati malo vise memorije ali dobijas veoma jednostavnu implementaciju koda. Ukoliko zelis mogu ti staviti ovde kako sam to radio :-D
Izrada kompletnih C/C++ zadataka, javite se na krsticm1996@gmail.com

PostPostao/la zadatak20 » 18 tra 2016, 15:11

napisati funkciju koja za uneti ceo broj N prikazuje da li je broj prost.
Ako uneti broj nije prost broj, funkcija prikazuje prvi prost broj koji je veci od unetog broja N

Treba mi resenje ovog zadatka hitnooo

PostPostao/la nemesis » 18 tra 2016, 17:43

zadatak20 je napisao/la:napisati funkciju koja za uneti ceo broj N prikazuje da li je broj prost.
Ako uneti broj nije prost broj, funkcija prikazuje prvi prost broj koji je veci od unetog broja N

Treba mi resenje ovog zadatka hitnooo

pa unosis n sa tastature, u sledecem koraku pozoves funkciju u if uslov i prosljedjujes n u funkciju, u funkciji provjeravas da li je broj prost, mozes na vise nacina, ja volim na ovaj

cpp code
flag = 1;

for(i = 2; i <= n; i++)
{
if(n % i == 0)
flag = 0;
break;
}

if(flag == 1)
printf("%d", n);

ako broj nije prost, povecavas n i ponovo ga prosljedjujes u funkciju za proste brojeve, jednostavno, a rjesenje ti ne mogu dati, zao mi je, cisto sumnjam da ce ti to neko napisati, programeri su alergicni na nerad i ljenost, napisi makar nesto koda pa cemo vidjeti gdje su greske, sta i kako dalje

4 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.