[Predlog] - Open Source

Teme vezane za console/GUI programiranje u C/C++ jeziku
7 post(ov)a • Stranica: 1/1.

[Predlog] - Open Source

PostPostao/la gagiD » 19 ruj 2013, 18:54

Pozdrav :)

Sta mislite o tome da zajednicki pravimo neke open-source "programcice" ?

Re: [Predlog] - Open Source

PostPostao/la nemesis » 19 ruj 2013, 19:57

kao npr?

PostPostao/la gagiD » 23 ruj 2013, 00:45

nemesis je napisao/la:kao npr?

Evo na primer mogli bi ovo , da se upisuje neki izraz a da ispis bude ova tablica:

slika

ako neko ima neki drugi predlog neka kaze :)

Ako već hoćeš da koristiš ovo, bolje primijeni na to da radiš logička kola, mada u tom slučaju moraš dobro razumjeti digitalnu elektroniku. Npr. za obično AND kolo, imat ćeš funkciju koja prima niz logičkih vrijednosti, i ukoliko su sve vrijednosti true, funkcija vraća true, u suprotnom vraća false. I sad ukoliko ti želiš da štanjcaš tih kola dosta, da ih crtaš, moraš ih predstavit kao objekte i smještat u neki kontejner. U tom slučaju ova funkcija bi bila metod tog objekta.

PostPostao/la nemesis » 23 ruj 2013, 15:13

prilicno jednostavno, kako bjese naziv ove lekcije, ovo sam radio u prvom razredu srednje skole i to prva lekcija :D

PostPostao/la gagiD » 23 ruj 2013, 15:42

da jednostavno je , ali je smor radit ovo :)

PostPostao/la miki » 23 ruj 2013, 17:12

Ja msm da se citava lekcija zove osnovne logicke operacije a ovo su iskazi :D
Meni je ovo bilo bas zanimljivo :D
Izrada kompletnih C/C++ zadataka, javite se na krsticm1996@gmail.com

PostPostao/la Armin » 24 ruj 2013, 15:03

Ako već hoćeš da se baviš logikom, bolje da onda probaš napravit aplikaciju za simuliranje logičkih kola, s tim da moraš dobro poznavat digitalnu elektroniku. Npr. svako logičko kolo će ti predstavljat neku klasu (ako radiš u C++ ili Javi), koje mogu ali i ne moraju bit naslijeđene od neke druge klase. I svaki put kada korisnik tvog programa reda elemente, on ustvari pravi nove objekte tih klasa koje imaju svoje odgovarajuće metode. Npr. kolo AND bi imalo niz parametara koji su tipa boolean, i ukoliko su svi parametri vrijednosti true, onda metod vraća true, u suprotnom vraća false. Uz dobro poznavanje C++ -a i Windows programiranja, ili Jave i Swing-a možeš napravit ovakvu aplikaciju za 2-3 mjeseca, da bude odlična.
"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje"
Nikola Tesla

7 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.