Kako koristiti argumente u C programskom jeziku

Teme vezane za console/GUI programiranje u C/C++ jeziku
3 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Kako koristiti argumente u C programskom jeziku

PostPostao/la Jasko » 11 lis 2015, 09:09

Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

Re: Kako koristiti argumente u C programskom jeziku

PostPostao/la Evi » 11 lis 2015, 17:28

SuperJasko, :ymapplause: bravo! Pogledala bih cijeli video, ali ovo je stvarno prenapredno za mene. Ako budeš stigao snimi nešto i za početnike! Heh! :)

Re: Kako koristiti argumente u C programskom jeziku

PostPostao/la Jasko » 12 lis 2015, 12:05

Hvala na Feedback-u.

Postavio sam Video jer su ovo stvari koje relativno brzo zatrebaju, kada prođeš osnove programiranje u C programskom jeziku, ili u nekom drugom jeziku i želiš praviti programe koje želiš pokretati sa određenim preuslovima.

Jedan primjer bi bio da želiš kreirati listu slučajnih stringova npr. želiš napravit listu Password-a sa 10 znakova, napravila si takav program koji ne prestaje dok ne ispise sve kombinacije, problem je sto zavisno od broja znakova koje imas vrijeme koje je potrebno da se ispisu sve kombinacije raste eksponencijalno npr 10 mjesta i samo 6 znakova je 10^6 kombinacija, uzmes li samo slova engleske abecede imas vec 10^26 kombinacija. Dakle relativno mnogo vremena ce trebat, no ti kazes dovoljno mi je onoliko kombinacije koliko dobijem nakon 10 sekundi rada programa. Te takav program mozes pokrenuti sa pred uslovom da zavrsi rad nakon 10 sekundi, ali sledeci put ti treba vise kombinacija pa prekines rad nakon 20 sekundi i slicno...

No ovo je samo jedan od mogucih primjera i veoma lagan za implementirat :-? , pa mozes vjezbat dali takav program mozes napraviti :D koristeci pomoc koji si vidila ovdje u videu.

Pozz

PS:
Mozda ce program za pocetnike ipak biti malo teze realizirat nego sto zvuci, ako vam treba kakav hint, javite se ovdje ili na mom youtube kanalu ispod videa O:-)
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

3 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.