Skrivanje modula pod odredjenim uslovima

Teme vezane za jedan od najboljih CMS danas.
4 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Skrivanje modula pod odredjenim uslovima

PostPostao/la almir » 06 svi 2015, 21:43

Ono sto bih htjeo da napravim je da dodam par linija koda u index.php, nesto u stilu:

if url=www.mojawebstranica/index.php/novosti
ne prikazuj modul "cevapcici"
endif

Dakle ako se nalazim na odredjenoj stranici da modul bude sakriven a na ostalima da bude vidljiv. :-\

Re: Skrivanje modula pod odredjenim uslovima

PostPostao/la Jasko » 07 svi 2015, 13:07

Sa kojom verzijom Joomle radis?

Ja sam radio sa starijim verzijama i to je bilo moguce podesiti bez problema u Settings-ima odgovarajuceg modula, pogledaj opcije koje ti pruza sam modul i Joomla malo detaljnije mozda je rjesenje vec implementirano, nezz sto bi u novijim verzijama izostajalo nesto sto je u starim bilo standard.

Ipak, postoji naravno rjesenje za tebe, tvoj pseudocode bas dobro objasnjava kako bi to moglo izgledati. Pronadjes odgovarajuci id modula koji zelis iskljucit, iskoristis mogucnosti javascriopta (za manipulaciju direkt kod clienta), ali isto tako moguce je manipulisati serverski pomocu php-a.

U oba jezika postoji "globalna" varijabla koja ti daje trenutni URI na osnovu kojeg mozes manipulisati CSS za dati modul, npr. dodavajuci atribut display:none; kako bi za dati URI taj modul bio sakriven.

Sa sajta: http://php.net/manual/en/reserved.variables.server.php
'REQUEST_URI'
The URI which was given in order to access this page; for instance, '/index.html'.

Ili za javascript: https://css-tricks.com/snippets/javascr ... avascript/

Sa javascript radi i slijedeci code: window.location.href
ali u nekim Browserima dolazi do greske pa treba je posebno ispitati, npr. sa alert(document.URL);
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

PostPostao/la almir » 07 svi 2015, 15:59

Verzija Joomle je malo starija, 2.5 i sa njom sam uspio u Advanced Module Manager-u da napravim to sto sam htio.
Cini mi se dosta jednostavnije upisati tih par linija koda u index.php al nisam uspio, bas ne divanim PHP-om. :)

PostPostao/la Jasko » 07 svi 2015, 16:40

Super, drago mi je ;)
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

4 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.