Place programera Freelance ili Stalni poslovi

Ovdje idu teme koje ne spadaju ni u jednu kategoriju. Možete pisati sve i svašta.
5 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Place programera Freelance ili Stalni poslovi

PostPostao/la Doki » 23 svi 2014, 09:38

Neznam koliko vi otvoreno volite pricati o svojim prihodima ali eto mozda bi bilo dobro da usporedimo primanja. B-)

Evo ja radim kao Freelancer na Elancu i projekti mi variraju od 100-600$ nekad za istu stvar zaradim 100$ a u rijetkim slucajevima i po 500 - 600$ ako se potrudim oko CW a i pratim ostale bidere.
A projekti su mi uglavnom Dizajn i Developing Web Stranica, uglavnom su to wordpress ili custom php stranice. Za staticku HTML/CSS stranicu da se uzet do 200$ ...
Eto to su moja iskustva...

Re: Place programera Freelance ili Stalni poslovi

PostPostao/la Tracer » 23 svi 2014, 17:08

Oko 3000$ mjesečno. Uglavnom poslovne database aplikacije po narudžbi, njihovo održavanje i konzulting za firme. Međutim, to radim "sa strane". Inače predajem na faksu :)

PostPostao/la Armin » 24 svi 2014, 07:30

Bilo bi fino ako mozete podijeliti i pricu o svojim početcima. Npr. kako si startao na Elance, koji je bio prvi projekat i slično. :)
"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje"
Nikola Tesla

PostPostao/la Tracer » 24 svi 2014, 07:57

Kad sam počinjao bio sam tek srednjoškolac kojeg je programiranje zanimalo. Radio sam male testne projekte za sebe, a kada bi napravio nešto bolje profesor bi to također zapazio, a i drugi ljudi. Tada bi me pitali da li bi za njih znao napraviti ovakvu ili onakvu aplikaciju i eto.. malo po malo krenuo sam s time pa počeo zarađivati. Primjerice, jedan čovjek me je tražio da mu napravim program za vođenje evidencije o auto popravcima i servisima. Kasnije sam taj isti program nadogradio tako da uključuje i zamjene guma, leasing, pregled potrošnje goriva, kilometražu itd itd i onda to prodavao velikih firmama.

http://www.bug.hr/forum/topic/programir ... &view=flat

Ubrzo sam online počeo objavljivati i prodavati svoje programe (kao npr. ovaj na steamu):
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =114503796

I onda bi mi se javilo još više ljudi pa sam imao još više narudžbi. No kako sada primarno radim na faksu nemam baš vremena za kompleksne projekte pa najviše radim konzulting za strane firme i održavam ove projekte koje sam već napravio. Meni i više nego dovoljno.

Poanta je da ukoliko si tek prosječan tj. samo jedan od programera/dizajnera u gomili nitko nema razloga da izabere baš tebe. Zato je ključno da se istakneš iz gomile a najbolje je to napraviti svojim znanjem. Kada imaš portfolio s gomilom projekata i znaš raditi posao tada ti nije problem napraviti bilo što. Štoviše, ja bih često napravio uvijek par sitnica više nego što to klijent traži. Tek toliko do on vidi kako imam volje i da mi nije problem uložiti i koji sat više da on bude zadovoljniji. Zato mi se ljudi najčešće i vraćaju.

PostPostao/la Armin » 24 svi 2014, 11:03

Tracer je napisao/la:Kad sam počinjao bio sam tek srednjoškolac kojeg je programiranje zanimalo. Radio sam male testne projekte za sebe, a kada bi napravio nešto bolje profesor bi to također zapazio, a i drugi ljudi. Tada bi me pitali da li bi za njih znao napraviti ovakvu ili onakvu aplikaciju i eto.. malo po malo krenuo sam s time pa počeo zarađivati. Primjerice, jedan čovjek me je tražio da mu napravim program za vođenje evidencije o auto popravcima i servisima. Kasnije sam taj isti program nadogradio tako da uključuje i zamjene guma, leasing, pregled potrošnje goriva, kilometražu itd itd i onda to prodavao velikih firmama.

http://www.bug.hr/forum/topic/programir ... &view=flat

Ubrzo sam online počeo objavljivati i prodavati svoje programe (kao npr. ovaj na steamu):
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =114503796

I onda bi mi se javilo još više ljudi pa sam imao još više narudžbi. No kako sada primarno radim na faksu nemam baš vremena za kompleksne projekte pa najviše radim konzulting za strane firme i održavam ove projekte koje sam već napravio. Meni i više nego dovoljno.

Poanta je da ukoliko si tek prosječan tj. samo jedan od programera/dizajnera u gomili nitko nema razloga da izabere baš tebe. Zato je ključno da se istakneš iz gomile a najbolje je to napraviti svojim znanjem. Kada imaš portfolio s gomilom projekata i znaš raditi posao tada ti nije problem napraviti bilo što. Štoviše, ja bih često napravio uvijek par sitnica više nego što to klijent traži. Tek toliko do on vidi kako imam volje i da mi nije problem uložiti i koji sat više da on bude zadovoljniji. Zato mi se ljudi najčešće i vraćaju.

Hvala na iscrpnom odgovoru :)
"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje"
Nikola Tesla

5 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.