Java ili php

Ovdje idu teme koje ne spadaju ni u jednu kategoriju. Možete pisati sve i svašta.
3 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Java ili php

PostPostao/la AlbinGasi » 03 lis 2015, 21:07

Evo vec duzi vremenski period planiram da pocnem uciti jedan od ova dva programska jezika. Unazad skoro mjesec dana citam o ovome, java ili php, zasto java zasto php, sta je bolje, sta je isplativije, itd.
Sa html-om i php-om sam vec radio malo, sasvim malo, ali neke osnovne stvari kontam, s tim da mi je vec dugi niz godina zelja php programiranje i html.
Ali kao sto rekoh to sam jako davno radio tako da se moze reci da sam skoro na pocetku.
I odjednom se tu negjde iza coska pojavi i JAVA i ja se zbunim. Programski jezik danasnjice, koliko sam uspio procitati koristi se za sve i svasta i cini mi se da je isplativiji program.
E sad, jel ima neko savjet za mene.. na jednoj strani imam php za kojeg smatram da bi mi bilo lakse (znaci samo u glavi imam misao da bi mi bilo lakse, nezz ni ja zasto) a na drugoj JAVA o kojoj ne znam gotovo nista, samo neke najosnovnije stvari koje sam radio u zadnje vrijeme.

a sto se tice c, c++, c#, pascal, ili jos neki drugi to mi ne spominjite, hocu iskljucivo sa jednim od ova dva da krenem, pa makar morao dnevno 8h uciti.

Re: Java ili php

PostPostao/la Jasko » 04 lis 2015, 14:11

Eh, sad mi se cini da je glavno pitanje sta ti zelis da postignes nakon sto naucis jedan od ova dva jezika, jer od odgovora dosta zavisi sta bi ti ja preporucio.

Ali evo nakratko dvije smjernice.

1. Website programiranje - > php
2. Andoid aplikacije -> JAVA

ima se tu jos mnogo reci ali to je srž moga pitanja za tebe.

Pozz
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

Re: Java ili php

PostPostao/la AlbinGasi » 10 stu 2016, 23:54

Evo me opet nakon godinu dana.
Prošle godine upisao it-akademiju i krenuo sa ucenjem php-a. U prosjeku sam vjezbao svaki dan 4-5h i evo sada, nakon godinu dana imam par odradjenih projekata i jedan sajt. Upravo zavrsavam admin panel, iako su mi mnogi govorili da ne pravim admin panel jer za tu svrhu postoji wordpres medjutim to sam uzeo najvise zbog vjezbanja. Da bi na kraju to sve dobilo jako lijepu sliku.
Za it-akademiju sve pohvale, jer osim oop php-a uveliko se radi i javascript, mysql, appache,..itd. Ali veliki dio stecenog znanja je dosao vjezbajuci. Hocu reci da je php jako zanimljiv i da ima svoju dubinu do koje je tesko doci. Po meni mnogi "zagrebe" tu i tamo malo znanja, savladaju CRUD sistem naravno proceduralno i onda na netu nalazimo na svakakvo smeće od koda.
Jos uz sve to kada dodas javascript (jquery), ajax, mysql, bootstrap onda ti zapravo samo treba vrijeme za zeljeni cilj.

3 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.