Pozdrav

Ukoliko ste prvi put u posjeti našem forumu, predstavite se, kažite nam nešto o sebi, te vaše prve utiske.
2 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Pozdrav

PostPostao/la LeoCG » 26 lip 2016, 02:24

Pozdrav svima. Tek sam poceo sa programiranjem preko sajta codecademy.com, odje sam se registrovao da vidim da li se krecem u dobrom pravcu posto nemam blage veze sta radim. Trenutno sam presao HTML i vecinu CSS-a, tako bar kazu na tom sajtu. Usput, zanima da li neko ima kakvo misljenje o tom sajtu i sta bih trebao poslije CSS-a da uradim? I da, da li se moze programiranje nauciti preko neta?

Re: Pozdrav

PostPostao/la Jasko » 05 kol 2016, 10:11

Pozdrav i dobro dosao,

prvo da ti kazem da programiranje mozes nauciti definitivno preko neta, odnosno preko dokumentacije koju mozes dobit preko neta, ali bez samostalnog angazovanja i izrade vlastitih kodova neces daleko dogurat. Hocu reci dzaba sva teorija ako prakticno ne primjenjujes nema fajde.

HTML i CSS nisu losi za pocetak, ali to su ti tzv. markup jezici, tj. sa njima samo opisujes kako neki podaci trebaju da izgledaju. Ako se zanimas za web programiranje preporucio bi ti da pocnes da ucis php. (Vidi )

Jedan od pogodnih jezika za pocetnike je definitivno i python programski jezik za koji takodje imas dosta tutorijala na internetu izmedju ostalog sam i ja takav tutorijal pisao i objavio .

Toliko od mene, naravno imas one klasicne jezike kao sto su C i Java, ali za pocetnika je mozda lakse da razumis srz problema kod programiranja, a onda je lahko prelazit sa jednog jezika na drugi.

Pozz =;
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

2 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.