Pozdrav

Ukoliko ste prvi put u posjeti našem forumu, predstavite se, kažite nam nešto o sebi, te vaše prve utiske.
26 post(ov)a • Stranica: 3/3.1, 2, 3

Re: Pozdrav

PostPostao/la Armin » 03 srp 2014, 15:06

Sale je napisao/la:Ahha, znao sam da nije open source, ali kako onda moze C++, C# ili bilo koji drugi jezik?

Visual Studio je IDE, a ne jezik tako da ne razumijem baš pitanje.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_op ... _languages
"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje"
Nikola Tesla

PostPostao/la Sale » 03 srp 2014, 16:13

Sale je napisao/la:Samo me jos zanima zasto ne moze VS?

Pitanje je bilo: zašto Visual Studio (kao IDE) ne podržava C jezik? A podržava C++,C#, Visual Basic, itd.

Armin je napisao/la:Zato što nije open source. Ne mozes plasirat proizvod na trziste dok ne platis licensu za aplikaciju.

Zašto bi plaćao licencu, sad, kad hoću da programiram u C jeziku u VS-u, a kada bi htio da programiram u C# jeziku u istom VS-u, oni daju besplatnu verziju.

Mislim da je sad sve jasno.
To me zanima...

PostPostao/la Tracer » 03 srp 2014, 20:40

Sale je napisao/la:Pitanje je bilo: zašto Visual Studio (kao IDE) ne podržava C jezik? A podržava C++,C#, Visual Basic, itd.

C++ je sve što i C ali zapravo i puno više od toga. Dakle, u VS-u možeš kreirati najobičniju C++ Win32 konzolnu aplikaciju i u njoj pisati čisti C kod. Štoviše, u toj istoj svojoj aplikaciji možeš kombinirati C i C++ kod, tako da nema potrebe za podrškom samo za C.

Sale je napisao/la:Zašto bi plaćao licencu, sad, kad hoću da programiram u C jeziku u VS-u, a kada bi htio da programiram u C# jeziku u istom VS-u, oni daju besplatnu verziju.

Mislim da je sad sve jasno.
To me zanima...

Mislim da tebi puno toga nije jasno. Kao što sam ti već napisao, ako želiš pisati C kod onda ga možeš pisati u C++ konzolnoj aplikaciji, a to postoji u besplatnoj verziji (Visual C++ Express). Dakle, sve isto kao i za ostale jezike.

No isto tako, ta besplatna Express verzija je tek za učenje tj. hobiste i učenike/studente jer bilo što ozbiljnije u Express verziji se ne može raditi. U C++u nema podrške za MFC i ATL, nema resurs editora itd. Visual Basic je oganičen samo na Access i MS SQL baze, nema podrške za Windows servise itd itd. Zbog toga za ozbiljan rad je potrebna Professional verzija.

PostPostao/la Sale » 04 srp 2014, 13:44

Ahha, sad mi je jasno. :)

Nego, koliko vidim u Eclipse-u se ne moze pokrenuti program u svom prozoru, negu ispod u karici Console... To mi se ne svidja. Htio bi odmah vidjeti kako program izgleda u svom prozoru (kako će izgledati i kada ga završim).

Može li se to podesiti?

PostPostao/la gagiD » 04 srp 2014, 14:48

Od mene preporuka .

I molim te da za pitanja otvaras teme u predvidenim podforumima, lakse je i tebi a i svima ostalima.
Hvala :)

PostPostao/la Timur » 07 kol 2014, 20:18

http://www.renaissanceincroatia.com/cplusplus.php

pokusaj sa ovim... ako planiras ucit osnove c++ programiranja.

26 post(ov)a • Stranica: 3/3.1, 2, 3

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.