Pozdrav

Ukoliko ste prvi put u posjeti našem forumu, predstavite se, kažite nam nešto o sebi, te vaše prve utiske.
7 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Pozdrav

PostPostao/la Mazacar » 25 kol 2013, 12:52

Ja sam kao sto vidite pod imenom "Mazacar" praavo ime mi je Erol..
Iskreno dosao sam kao i svako da naucim nesto o tom programiranju..
Mozel mi ko detaljno objasniti programiranje pocetak toga sta je to zasta sluzi..da li je tesko
znam dosta toga oko kompjtera ..znam podici sistem i to
Radim dva tri mjeseca u Photoshopu na tome napredujem..
E ovako iskreno ja sam 9 razred i hocu da kada zavrsim ovaj razred osnovne skole da upisem skolu tu za programiranje tako nesto ima nisam siguran (posto jedino sam "talentovan" oko kompjutera) volio bih da za godinu dana naucim ono osnovno oko programiranja,ja ustvari nemam pojma ni sta znaci to programirati nesto volio bih da mi to neko detaljno objasni mozda mi taj "lik" i promjeni zivot na bolje hvala ...

Re: Pozdrav

PostPostao/la Armin » 25 kol 2013, 13:03

Ako želiš upisati školu vezanu za programiranje, imaš dosta elektrotehničkih škola koje kao jedan od smjerova imaju informatiku i programiranje. To je najbliže programiranju što se mogu sjetit trenutno.

Što se tiče učenja programiranja, možeš krenut u jednom od dva pravca: programiranju aplikacija ili izradi web stranica.

Ukoliko odabereš ovaj prvi, onda počni od toga da naučiš C jezik. Tako ćeš naučit o memoriji, tipovima podataka, unosu i ispisu, itd. a kad to savladaš možeš se posvetit C++, i onda bilo kojem kompleksnijem jeziku. To je put kojim ti preporučujem da ideš.

Ako se hoćeš više posvetit izradi web stranica, počni od toga da naučiš HTML (koji i nije ustvari programiranje) i CSS, a zatim polako uči PHP.

Ukoliko ne nađeš dovoljno uputa na forumu, mogu ti poslat neke linkove privatnom porukom ako si zainteresovan.

Pozdrav
"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje"
Nikola Tesla

PostPostao/la gagiD » 25 kol 2013, 13:05

Dobro dosao Erol :D

Potrudit cemo se da te naucimo osnovama programiranja.

PostPostao/la Mazacar » 26 kol 2013, 15:26

Sta vi mislite sta je teze izrada web stranica ili programiranje aplikacija
I zanima me jel se moze zaradit od tog za zivot ,mozel se zivjeti od tog posla nekakve plate..??
A sto se tice tih cc++ meni je to sve nepoznanica pa molio bih ako mi mozes poslati te linkove sto si rekao ...Hvala

Edit: Ovo su sve poslovi vise oko matematike,mene zanima imali nesto dje ne moram racunati .Cuo sam da ima nakva skola za umrezavanje kompjutera tako nesto (zaboravio sam ime skole) i da nije losa plata da se sve uci bez knjiga ...
Sta je cilj programiranja i da li je to zanimljivo naprimjer kao kad radim u photoshopu..?

PostPostao/la gagiD » 26 kol 2013, 15:40

Po mom misljenju teze je programiranje aplikacija.

A da li se moze zivjeti od programiranja neznam , verovatno moze ali na nekom profesionalnijem nivou. A to sto zivimo na brdovitom Balkanu to otezava zaradu po pitanju programiranja , po mom misljenju.

I pogledaj ove teme:

programiranje-f6/korisni-linkovi-knjige-t111.html

programiranje-f6/tutorijali-t106.html

osnovni-web-dizajn-html-css-f8/korisni-linovi-online-ucenje-t112.html

* Pitanja postavljaj u temama predvidenim za to.

PostPostao/la Mazacar » 26 kol 2013, 15:43

Uredu ...U svakom slucaju hvala

PostPostao/la miki » 10 ruj 2013, 14:06

Dobrodosao , trebace ti mnogo truda da naucis osnovne stvari a onda jos toliko da ih primenis kad su potrebne.
Ali,ako imas jaku volju uspeces i docices daleko :)
Izrada kompletnih C/C++ zadataka, javite se na krsticm1996@gmail.com

7 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.