Pozdrav iz Šumadije

Ukoliko ste prvi put u posjeti našem forumu, predstavite se, kažite nam nešto o sebi, te vaše prve utiske.
3 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Pozdrav iz Šumadije

PostPostao/la vlada985 » 26 svi 2015, 17:39

Pozdrav svima,

ja sam Vlada, imam 30 godina, iz Kragujevca sam, i skoro sam ušao u ovaj svet programiranja. Tačnije tek dve nedelje učim.

Za početak sam odabrao Intro to HTML/CSS kurs na Khan akademiji, i mogu vam reći da mi ne ide loše. Zadovoljan sam. Savladao sam dosta tagova, klase, id-jeve, tabele, raspored elemenata na sajtu preko komande float, i osećam kako polako napredujem.

Kako sam već polako pri kraju kursa, uzeo sam da u potpunom praznom notepad dokumentu pokušam da napravim html stranicu sam, uz pomoć komandi koje sam naučio. Još uvek je nisam završio, ali me malo podseća na Yahoo 2001. godine :) Računam da bih sutra u toku dana trebao da završim.

E sad.. Voleo bih da otvorim svoju temu na odgovarajućem forumu, kako bih vam kao kroz neki mini interaktivni blog predstavio kako ja razmišljam, gde su mi nedoumice, i da uz pomoć vas iskusnijih razvijem svoj neki stil. Planiram da osim HTML-a CSS-a naučim i Java Script, a zatim kad to savladam pristojno da se prebacim na učenje PHP Pythona, neke baze podataka...

Vremena imam, želje za učenjem takođe. Ne očekujem da sutra pare počnu da padaju sa neba.

Nadam se da ću naići na pomoć :)

Re: Pozdrav iz Šumadije

PostPostao/la gagiD » 26 svi 2015, 17:50

Pozdrav Vlado :)

Za svako pitanje otvori temu, a ako neko zna sigurno ces dobiti odgovor.

Re: Pozdrav iz Šumadije

PostPostao/la Jasko » 27 svi 2015, 19:48

Poz na forumu :D
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

3 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.