Hello world :)

Ukoliko ste prvi put u posjeti našem forumu, predstavite se, kažite nam nešto o sebi, te vaše prve utiske.
6 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Hello world :)

PostPostao/la invex » 22 lis 2015, 21:01

Pozzz, unazad vec nekih 2 sata pokusajem pronaci neki forumcic za pomoc u programiranju i eto naletim na ovaj, vidim ima malo tema ali puno online korisnika pa ... nadam se da ima onih koji su zeljni pomoci novim "programerima"...

Upisao sam IT Akademiju smjer PHP, wordpressom se bavim od kako je i on sam poceo ali iskreno nikad nisam citao njegov kod tako da ga i razumijem, vecinom sam ga citao samo onoliko koliko mi je bilo potrebno, da budem konkretan... jos nisam uradio nijedan "aman zaman" sajt iako iza sebe imam preko 500dignutih wordpress sajtica. Svatio sam ustvari da pojma nemam, iako sam uradio unikatnu temu u wordpressu ali iskren da budem ta "unikatna" je bila sto se grafike tice, ali sto se koda tice copy/paste.

Eh sad jedno pitanjce... :D da li mi neko moze poslati kakve tutorijale za pocetnika u PHP, molio bih da ne bude odgovora tipa (google, yahoo) itd... jer sam prelistao skoro pa 20strana na google pod pojmom "php za pocetnike" treba mi konkretan link neke zajednice kao sto je ova, ali na zalost ova jos nije zazivila koliko vidim, neki IRC kanal gdje su domacini.

Re: Hello world :)

PostPostao/la Jasko » 22 lis 2015, 21:12

Pozz i dobro dosao na forumu.

Mnogo toga ima oko php-a. Dali trazis bas online izvore ili mogu biti i printanja izdanja, te dali literatura mora biti na nasem jeziku ili moze biti i engleski, njemacki i sl.

Glavni izvori online bi bili:
-> http://www.w3schools.com/php/
-> http://www.php.net/
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

PostPostao/la invex » 22 lis 2015, 22:26

Eh pa dobro si Jasno ... ja kao da sam doso u prodavnicu i trazim cigare a neam pojma koje :DDDD

Potrebna mi je literatura na nasem jeziku, po mogucnosti literatura, ali naravno moze i video... Zahvaljujem na tim linkovima, ako moze jos jedno pitanje... ko mi moze objasnit kako da instaliram Zend framework bez composera na moj web hosting ne na lokalni vec na webu mi treba, izludi me koliko je komplikovan zend

PostPostao/la invex » 22 lis 2015, 22:29

izvinjavam se na duplom postu, da li mozete provjeriti sta je s Profil podešavanjima unutar korisnickog profila, mislim da imate neki problem jer ne mogu editovat profil :D

PostPostao/la Armin » 23 lis 2015, 08:09

invex je napisao/la:izvinjavam se na duplom postu, da li mozete provjeriti sta je s Profil podešavanjima unutar korisnickog profila, mislim da imate neki problem jer ne mogu editovat profil :D

Koji je problem, budući da si već izmijenio neke detalje?
"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje"
Nikola Tesla

PostPostao/la invex » 23 lis 2015, 15:01

ma nije drug problem izgleda :/ radi sve frcera :D

6 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.