Kreiranje log in forme

Teme vezane za profesionalni razvoj web stranica.
4 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Kreiranje log in forme

PostPostao/la ale » 08 stu 2015, 19:07

Pozdrav :)

Imam jedno konstruktivno pitanje... Napravio sam online imenik koji funkcionise sasvim korektno tj tacno i sad bih ja htio da napravim log in formu (koju sam vec napravio), ono da nmz svako da koristi taj imenik vec da se mora unijeti lozinka i korisničko ime da bi se imeniku uopšte pristupilo....
Kako sad to??? Msm našao sam ja upute sto je radio neki indijac ali nije dobro tj nista ne valja kod njega u kodu.... A prilicno sam siguran da je to ovdje neko vec radio :)

P.S. Upute, smjernice, prijedlozi :)))

Hvala :))))

Re: Kreiranje log in forme

PostPostao/la Jasko » 08 stu 2015, 19:37

U sustini to nije tesko odraditi.

Treba koristiti funkciju session_start(), zatim definisati session, tipa $_SESSION['username']. Kada korisnik sada dodje do stranice koja je sifrom zasticena, ispituje se varijabla $_SESSION['username'] dali je postavljena, ako nije radi se redirect ka login-u, kako bi se logovao korisnik, u suprotnom se prikazuje pravi sadrzaj.

Ako imas zelju da to objasnim korak po korak u jednom Videu, reci pa da ga ovdje objavim.

Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

PostPostao/la ale » 08 stu 2015, 19:45

Jasko je napisao/la:U sustini to nije tesko odraditi.

Treba koristiti funkciju session_start(), zatim definisati session, tipa $_SESSION['username']. Kada korisnik sada dodje do stranice koja je sifrom zasticena, ispituje se varijabla $_SESSION['username'] dali je postavljena, ako nije radi se redirect ka login-u, kako bi se logovao korisnik, u suprotnom se prikazuje pravi sadrzaj.

Ako imas zelju da to objasnim korak po korak u jednom Videu, reci pa da ga ovdje objavim.

Slobodno :D ja se necu ljutiti, ali polako pricaj i dio po dio. Boli me glava xD

PostPostao/la Jasko » 08 stu 2015, 22:41

Bit ce video sutra u toku dana :)
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

PostPostao/la Jasko » 11 stu 2015, 15:02

Nadam se da ce ti ovo odgovorit na pitanje kako zastitit web stranicu lozinkom.

Ivorni code: post1590.html
Zadnja izmjena: Jasko; 15 stu 2015, 13:25; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Dodavanje linka do izvornog code-a.

4 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.