Code za prepoznavanje id-a

Teme vezane za profesionalni razvoj web stranica.
5 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Code za prepoznavanje id-a

PostPostao/la Jasko » 25 srp 2014, 19:47

Pozdrav,

naslov mozda nije bas dobro izabran, ali eto nekako ide u taj pravac. Jedan moj prijatelj koristi jednu od onih mnogih webpage slagalica, pa tu mu je potrebno da prepozna id unutar html code-a kako bi napravio vlastiti css za taj id.

Nije to problem bio do sada, jer su ti id uvijek imali isto ime pa je on jednostavno ubacio svoj css iza onog koje ubacuje sistem i sve je radilo, sada je doslo do update-a sistema i id-ovi su dobili brojeve nakon imena, koji se mjenjaju sa vremenom. Tipa: id="ime_ida_broj"

rh ovaj crveni broj njega sad zeza, ovo ime ostaje isto ali broj se mijenja, dali ima neko kod koji bi mu mogao pomoci, ja sam siguran da za to ima rjesenje u javascriptu, ali licno ga slabo koristim, pa reko mozda neko od vas moze pomoc.

POZZZ
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

Re: Code za prepoznavanje id-a

PostPostao/la Armin » 25 srp 2014, 20:55

Jel može koristit jQuery?

javascript code
var element = $("[id^='ime_ida_']");
"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje"
Nikola Tesla

PostPostao/la HepeK » 26 srp 2014, 07:33

Evo php-om:

php code
$stringIzUrl = "Neki_id_bla_bla_256";
$exp = $explode('_',$stringIzUrl);
$broj = end($exp);
"Ko nema u glavi ima na internetu"
Što čujem - poštujem, dok ne vidim - ne vjerujem.

PostPostao/la Jasko » 29 srp 2014, 09:38

Hvala momci

Nazalost nemoze koristit php. Tu sam mu i ja mogao pomoc, ali neka si napisao mozda nekom zatreba. jQuery moze koristit. Pa cu mu preporucit tvoje rjesenje Armine.
Postoji 10 vrsta ljudi na zemlji. Oni koji razumiju binarni sistem i oni koji ga ne razumiju!
Posjetite moj YouTube kanal za gledanje za programiranje i druge teme oko računara.

PostPostao/la HepeK » 31 srp 2014, 09:13

A nisam procitao do kraja, evo i za jQuery isti princip:

javascript code
var stringIzUrl = 'Neki_id_bla_bla_256';
var exp = stringIzUrl.split('_');

exp[4] //--> 256
"Ko nema u glavi ima na internetu"
Što čujem - poštujem, dok ne vidim - ne vjerujem.

5 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.