Pomoc za flash

Forum namijenjen temama vezanim za programiranje i dizajn video igara. Nisu poželjne teme tipa recenzije ili najave igara, jer to nije svrha ovog foruma.
Pravila foruma
Teme tipa recenzije, najave igara ili bilo kakve teme namijenjene direktno postojećim video igrama će biti obrisane.
3 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Pomoc za flash

PostPostao/la tupan » 09 stu 2014, 02:16

Pozdrav svima, poceo sam malo cackati sa flashom jer me zanima ali... nema nesto na yt tutova za igru... tako mi je najlakse nauciti kad gledam i radim jer tako shvatim dosta...

jel moze ko objasniti kako da napravim tj da ubacim lika koji se krece samo po travi npr ? ali da preko browsera igram ? ima li kakav tut.. ?

Re: Pomoc za flash

PostPostao/la Armin » 09 stu 2014, 08:52

Instaliraj sebi Adobe Flash. Ja sam kao mali dosta se igrao s tim, bilo mi zanimljivo. Šta god da napraviš možeš eksportovat u verziju kompatibilnu za browsere. U suštini .swf bi trebao da bude dovoljan.

Nisam siguran pod kojim si nazivom tražio, ali na Youtube ima tona tutoriala, buduci da je poprilicno jednostavno.
"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje"
Nikola Tesla

Re: Pomoc za flash

PostPostao/la tupan » 09 stu 2014, 18:39

instalirao sam ga neki dan... pisem na yt game tutorial flash... ali izadje mi one igre flapy birds i slicne.. a ja zelim nekog lika i jednu kucicu isometricnu koji se krece.... ne znam kad nesto napravim kako to u browser pogledat :)

3 post(ov)a • Stranica: 1/1.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.